اپلیکیشن ساز گلوری

در این مطلب قصد دارم ” راهنمای کلی گلوری” رو خدمت‌تون ارائه بدم. در ادامه مطلب حتما با من همراه باشید.

در ابتدا و بعد از ورود به گلوری، این صفحه رو مشاهده می‌کنید:

از منوی سمت راست در سایت یا بخش آموزش اپلیکیشن یعنی دکمه “آموزش” می‌تونید همیشه به راهنمای کلی گلوری دسترسی داشته باشید.

 1. برای شروع ساخت اپلیکیشن،از بخش خرید پنل اقدام کنید بعد از تکمیل فرم مورد نظر و واریز وجه اکانت شما فعال خواهد شد
 2. اگر روی آیکون آدمک کلیک کنید می‌تونید به بخش تنظیمات پروفایل‌تون دسترسی داشته باشید.
 3. همین‌طور که نوشته‌شده، پلن شما در ابتدای کار با گلوری و بعد از ثبت‌نام “آغازین” هست. در این پلن همه ابزارها در اختیار شما قرار می‌گیرند و می‌تونید همه اون‌ها رو تست کنید. بعد از ساخت اپلیکیشن امکان دانلود در این پلن وجود نداره و شما باید از قسمت ‌«ارتقا پلن» یکی از طرح‌های گلوری رو انتخاب کنید تا امکان دانلود برای شما فعال بشه. برای آموزش نحوه ارتقا پلن به این لینک مراجعه کنید.
 4. در این قسمت شما آیتم‌های مختلفی رو می‌بینید که هرکدوم کاربرد خاص خودشون رو دارن:
 • “اپلیکیشن‌ها” رو اگر کلیک کنید می‌تونید وارد بخشی بشید که همه اپلیکیشن‌هاتون اونجا قرار داره و به همه‌شون دسترسی داشته باشید.
 • “فضای ذخیره‌سازی” مربوط به بخشی می‌شه که فایل‌های آپلود شده توسط شما اونجا قرار می‌گیره و همچنین خرید فضا ذخیره‌سازی بیشتر رو هم از همین طریق می‌تونید انجام بدید.
 • در صورت نیاز به نسخه آی‌او‌اس اپلیکیشن‌تون هم باید از طریق بخش”سفارش آی‌اواس” اقدام کنید.
 • اگر به دنبال توضیحات بیشتر و خرید پنل نمایندگی گلوری هستید، می‌تونید از بخش “سفارش نمایندگی” اقدام کنید.
 • اگر جای خالی ابزاری رو در گلوری حس کردید و برای اپلیکیشن‌تون اون رو نیاز داشتید، می‌تونید از طریق بخش “سفارش موارد اختصاصی” اقدام کنید و مورد سفارشی شما بعد از امکان‌سنجی و برآورد زمان و هزینه در صف پیاده‌سازی قرار می‌گیره.

برای ساخت اپلیکیشن بعد ارتقای پنل  در این مرحله یک نام برای اپلیکیشن‌تون در نظر بگیرید. نگران نباشید در مراحل بعدی می‌تونید نام اپ رو مجدد تغییر بدید. بعد از قرار دادن نام روی دکمه “بعدی” کلیک کنید. در این قسمت از بین دسته‌بندی‌های موجود باید یک دسته‌بندی برای اپلیکیشن‌تون انتخاب کنید. دقت کنید که امکان تغییر اپلیکیشن وجود نداره. بعد از انتخاب دسته‌بندی روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

 1. از این قسمت می‌تونید ابزارهای مورد نیاز به اپلیکیشن‌تون رو اضافه کنید و با کلیک روی این قسمت تمام افزونه‌ها برای شما نمایش داده می‌شه و می‌تونید هر کدوم از افزونه‌ها رو خواستید به اپلیکیشن‌تون اضافه کنید.
 2. می‌تونید نام اپلیکیشن رو تغییر بدید.
 3. بعد از اعمال تغییرات و ایجاد اپلیکیشن می‌تونید اپلیکیشن رو دانلود کنید.
 4. از این قسمت می‌تونید وارد بخش تنظیمات اپلیکیشن‌تون بشید. تنظیماتی مثل ایمیل فرستنده، کدهای اختصاصی سی‌اس‌اس و جاوااسکریپت و …
 5. از این قسمت می‌تونید قبل از دانلود اپلیکیشن، اون رو تست کنید.
 6. این قسمت برای تنظیمات منو و تم اپلیکیشن هست.
 7. این تصویر موبایلی که می‌بینید هم به عنوان شبیه‌ساز در کنار شماست، تا در لحظه تغییراتی که روی اپلیکیشن می‌دید رو بررسی کنید.

ویژگی مدیریت ویجت ها و جستجو: همونطور که در تصویر زیر می‌بینید ویژگی مدیریت ویجت‌ها و جستجو در سمت راست روی نوار ابزارها قرار گرفتند: اگر روی دکمه جستجو کلیک کنید در کادر باز شده می‌تونید اسم صفحه(افزونه) مورد نظر رو تایپ کنید تا بتونید سریع‌تر وارد صفحه مورد نظر بشید. مثل تصویر زیر: اگر روی آیکون کنار جستجو کلیک کنید به صورت کامل می‌تونید ابزارها رو ببینید: شما در این حالت می‌تونید خیلی راحت صفحات رو جابجا کنید، اون‌ها رو به صورت چندتایی حذف، غیرقابل نمایش و قابل نمایش‌شون کنید. همینطور که می‌بینید می‌تونید چند صفحه رو انتخاب کنید و با استفاده آیکون های پایین سمت چپ پنجره‌ی باز شده عملیات حذف یا نمایش/عدم نمایش رو انتخاب کنید. به عنوان مثال با استفاده از آیکون سطل زباله می‌تونید صفحات انتخاب شده رو حذف کنید.

نوشتن نظر